Çok Sevgili Öğrencilerimiz,

Atölyemizde; özgürce çalışarak, yaratıcılığınızı ortaya koyarak, sorgulayarak, eleştirel düşünerek, farklılıklarınızı ortaya çıkararak, eğlenerek içinizdeki sanatı keşfetmeye ve paylaşmaya hazır mısınız?

Özge TOPLU – ilbeyi@bilkent.edu.tr
Burcu DİKER – baylan@bilkent.edu.tr

Görsel Sanatlar derslerinde; öğrencilerimiz yaratıcı süreç içinde; kendilerini keşfetmeyi, iletişim kurmayı, hayal gücünü ateşlemeyi, doğayla, yaşadıkları dünya ile empati kurmayı öğrenirler. Bu derslerde, ezbercilikten, kalıpçılıktan uzak, yenilikçi ve PYP sistemine göre sunulan ufuklar sayesinde öğrencilerimiz birey olarak kendine özgü bir dil oluşturma olanağına erişebilirler.

Sanat yaşamda algılanılanların dışa vurumu için olağanüstü etkin bir araçtır. Görsel sanatlar eğitimi ise öğrencilerimizin kendisini en güzel biçimde ifade edebilmesi ve gerçekleştirmesidir.

Sanat eğitiminde ön plandaki hedefimiz; sanatçılar yetiştirmek değildir. Çocuklar, zaten olağanüstü doğal bir yaratıcılık gizil gücüne sahiptirler. Sanat eğitimi sanıldığından çok fazla ilgili alanlarıyla direkt bağlantılıdır. Resmin içinde matematik, geometri, doğaya olan merakımız da vardır. Görsel sanatlar PYP sisteminin keşiflerinden yola çıkarak yeni yolculuklara yelken açar.